"Манчэстар Сіці" ўпершыню трапіў у паўфінал Лігі чэмпіёнаў

© REUTERS / Juan MedinaСваёй гульнёй супраць "Вольфсбурга" Раналду ўвайшоў у гісторыю
Сваёй гульнёй супраць Вольфсбурга Раналду ўвайшоў у гісторыю - Sputnik Беларусь
Другім паўфіналістам ЛЧ стаў мадрыдскі "Рэал", які здолеў адыграць ў матчы супраць "Вольфсбурга" тры мячы, усе тры галы аформіў Раналду.

МІНСК, 13 кра — Sputnik. Англійскі "Манчэстар Сіці" выйшаў у паўфінал футбольнай Лігі чэмпіёнаў, ПСЖ застаўся за бортам турніру.

У аўторак у Манчэстэры адбылася гульня ў адказ 1/4 фіналу — "гараджане" прымалі гасцей з Парыжа. Лік быў адкрыты на 77-й хвіліне матчу пасля дакладнага ўдару бельгійскага паўабаронцы Кевіна дэ Брэйна. На 30-й хвіліне гульні нападаючы "МанСіці" Серхіа Агуэро не здолеў рэалізаваць пенальці.

Вынік першай гульні на "Парк дэ Прэнс" — 2: 2. "Гараджане" працягнуць барацьбу за трафей, ПСЖ з гонкі выбывае.

У паралельным матчы футбалісты мадрыдскага "Рэала" дамагліся буйной хатняй перамогі над нямецкім "Вольфсбургам" — 3: 0. Усе тры мячы забіў Крышціяну Раналду (16-я, 17-я і 77-я хвіліны). Партугалец аформіў пяты хет-трык у ЛЧ за кар'еру і паўтарыў рэкорд форварда "Барселоны" Ліянэля Месі, які да гэтага дня быў адзіным гульцом з пяццю хет-трык у самым прэстыжным еўракубкавым турніры.

Першы матч, які адбыўся 6 красавіка ў Вольфсбурге, завяршыўся перамогай нямецкага клуба (2: 0), але па суме двух гульняў мацнейшымі аказаліся "сметанковыя".

Супернікі "Рэала"і "Манчэстар Сіці" па паўфінале Лігі чэмпіёнаў вызначацца ў ходзе лёсавання 15 красавіка.