Радыё

Байдачны: у матчы з ПСВ каманда БАТЭ гуляла з поўнай аддачай

© Sputnik / Александр КривошеевСавецкі і беларускі футбаліст і трэнер Анатоль Байдачны
Савецкі і беларускі футбаліст і трэнер Анатоль Байдачны - Sputnik Беларусь
Паражэнне барысаўскага БАТЭ ў хатнім матчы плэй-оф Лігі чэмпіёнаў супраць ПСВ з Эйндховена і перспектывы матчу ў адказ на поле галандскай каманды на радыё Sputnik Беларусь пракаментаваў знакаміты беларускі футбаліст і трэнер Анатоль Байдачны.
Байдачный: в матче с ПСВ команда БАТЭ играла с полной отдачей

Матч плей-оф Лігі чэмпіёнаў паміж гаспадарамі поля БАТЭ і галандскімі гасцямі ПСВ з Эйндховена завяршыўся паразай барысаўчан з лікам 2:3. Ёсць шэраг меркаванняў аб тым, што ход гульні пераламаў спрэчны пенальці, прызначаны ўжо ў першым тайме нямецкім суддзёй гаспадарам поля. І нягледзячы на ​​тое, што ў канцы гульні Аляксандр Глеб зраўняў лік, літаральна за некалькі хвілін галандцы вырвалі перамогу.

"Была нармальная гульня. Лічу, што з пенальці быў спрэчны момант. Сістэма паўтораў на Чэмпіянаце свету паказала вялікую карысць гэтага метаду. У Лізе чэмпіёнаў такое таксама павінна быць. БАТЭ гуляла з самааддачай, але ПСВ усё-ткі каманда класам вышэй. Хоць і два цэнтральныя абаронцы не хуткія, і ў абароне яны гуляюць з недарэчнасцямі. Але апрацоўка мяча, кантроль — ёсць школа", — сказаў Байдачны.

На думку суразмоўцы Sputnik, у матчы ў адказ БАТЭ трэба адыграць вельмі ўважліва у абароне, стаўку зрабіць на хуткія атакі і не прапусціць. Пераможца гэтай кваліфікацыі праходзіць у Лігу чэмпіёнаў, каманда, якая прайграла, будзе гуляць у Лізе Еўропы. Гульня ў адказ адбудзецца 28 жніўня ў Эйндховене, на стадыёне "Філіпс".

Каментар Анатоля Байдачнага слухайце ў аўдыёзапісы радыё Sputnik Беларусь.