КХЛ: мінскае "Дынама" ў складаным матчы абыграла "Слован"

© Sputnik / Виктор ТолочкоЗаўзятары хакейнага "Дынама-Мінск"
Заўзятары хакейнага Дынама-Мінск - Sputnik Беларусь
Зоркай матчу стаў Куінтан Хаудэн - ён забіў у вароты сапернікаў тры шайбы.

МІНСК, 9 сту - Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" ў складаным матчы змог абыграць ХК "Слован" у чарговай сустрэчы ў рамках бягучага чэмпіянату Кантынентальнай хакейнай лігі.

Трэцяя і апошняя гульня хатняй серыі адбылася на лёдзе "Мінск-Арэны" ў аўторак 8 студзеня.

Лік у матчы "хуткім" голам адкрылі славенцы - ужо на першай хвіліне вызначыўся Кайл Чыпура, аднак праз хвіліну Андрэй Касціцын зраўняў лічбы на табло.

Яшчэ праз дзве хвіліны мінчане здолелі выйсці наперад - шайбу забіў Куінтан Хаудэн. Адыграцца "Слован" змог толькі ў другім перыядзе - узяцце варот Юнаса Энрота аформіў Томаш Грынка.

У другім перыядзе Хауден забіў яшчэ дзве шайбы - на 29-й і 31-й хвілінах, на гэта "Слован" адказаў адным голам - у выкананні Джэфа Тафе (54). Кропку ў матчы паставіў Андрэй Сцяпанаў на 60-й хвіліне - 5:3.

"Добра, што дамагліся перамогі. Праўда, нервовая яна была. Але перамога ёсць перамога", - заявіў пасля гульні трэнер мінчан Андрэй Сідарэнка.

У пятніцу, 11 студзеня, ля "Дынама" пачынаецца выязная серыя: спачатку "зубры" згуляюць з "Металургам", затым 13 студзеня - з ЦСКА.