Азаранка прайграла Гарсіі і вылецела з турніру Premier у Маямі

© REUTERS / Geoff BurkeВікторыя Азаранка на турніры ў Маяймі
Вікторыя Азаранка на турніры ў Маяймі - Sputnik Беларусь
У 1/32 фіналу турніру францужанка здолела разабрацца з былой першай ракеткай свету і Беларусі ў двух сэтах.

МІНСК, 22 сак - Sputnik. Беларуская тэнісістка Вікторыя Азаранка прайграла ў матчы другога круга францужанцы Каралін Гарсіі і завяршыла сваё выступленне на турніры катэгорыі "Прэм'ер" у Маямі, паведамляе Sputnik.

Яшчэ да пачатку матча спартыўныя эксперты казалі пра тое, што французская тэнісістка, якая зараз займае 21-е месца ў рэйтынгу WTA, не самы зручны сапернік для беларускі, якая знаходзіцца на 46-й пазіцыі. Сама Азаранка перад матчам успамінала, што ў мінулым годзе ў цяжкім паядынку прайграла Гарсіі ў двух сэтах на турніры ў амерыканскім Цынцынаці.

На турніры ў Маямі гісторыя паўтарылася. Каралін Гарсія захапіла перавагу з самага пачатку матчу, Вікторыя Азаранка спрабавала аказаць супраціўленне і нават узяла тры геймы ў першым сэце, аднак усё ж саступіла. Другая партыя стала яшчэ больш цяжкай. Беларуска некалькі разоў зраўнавала лік, але ўсё ж францужанка аказалася мацнейшай. Матч скончыўся з лікам 3:6, 4:6, спартсменкі правялі на корце 1 гадзіна 36 хвілін.

Азаранка паспяхова стартавала на турніры ў Маямі ў матчы 1/64 фіналу ў нялёгкім паядынку перамагла тэнісістку з Славакіі Дамініку Цыбулкаву. Беларуска выйграла першы сэт з лікам 6:2, у другой партыі аказалася мацнейшай саперніца - 6:3. Напружаны вырашальны сэт завяршыўся перамогай Азаранка - 6:4. Сустрэча працягвалася 2 гадзіны 32 хвіліны.