"Русенборг" выбіў БАТЭ з Лігі Чэмпіёнаў

© Photo : ФК БАТЭМатч паміж БАТЭ і Русенборгам
Матч паміж БАТЭ і Русенборгам - Sputnik Беларусь
Барысаўчане ў матчы ў адказ другога кваліфікацыйнага раўнду Лігі чэмпіёнаў прайгралі "Русенборгу".

МІНСК, 1 жні - Sputnik. Барысаўскі футбольны клуб саступіў у матчы ў адказ другога кваліфікацыйнага раўнду Лігі чэмпіёнаў УЕФА нарвежскаму "Русенборгу", паведамляе прэс-служба БАТЭ.

Сустрэча прайшла напярэдадні на стадыёне "Леркендал" у нарвежскім Транхейме і завяршылася з лікам 0:2.

Да 72 хвіліны лік не быў адкрыты, небяспечных момантаў на полі было няшмат. Аднак у другім тайме пасля таго, як нарвежскі абаронца БАТЭ Эміль Ёнасэн парушыў правілы ў сваёй штрафной пляцоўцы, быў прызначаны пенальці, які рэалізаваў Андрэ Хеланд. Лік стаў 1:0.

На 85 хвіліне другое ачко гаспадарам поля прынёс Аляксандр Садэрлунд.

У выніку лік стаў 2:0 у матчы і 3:2 па суме дзвюх сустрэч. Нагадаем, што 24 ліпеня на "Барысаў-Арэне" чэмпіёны Беларусі абыгралі нарвежцаў з лікам 2:1.

Як заявіў галоўны трэнер БАТЭ Аляксей Бага, у абодвух матчах "жоўта-сінія" знаходзіліся пад сур'ёзным ціскам, паколькі гулялі з моцным сапернікам.

"Мы біліся да канца, але часам здараюцца і няўдачы. Сёння мы саступілі, у наступных паядынках, спадзяюся, пераможам", - сказаў ён.

У выніку "Русенборг" выйшаў у 3-ці кваліфікацыйны раунд Лігі чэмпіёнаў, дзе сустрэнецца са славенскім "Марыборам".

Для БАТЭ еўракубкавая кампанія не завяршаецца: цяпер "жоўта-сінія" трапляюць у трэці кваліфікацыйны раунд Лігі Еўропы, дзе ў трэцім крузе кваліфікацыі згуляе з чэмпіёнам Босніі і Герцагавіны - клубам "Сараева".