Мінскае "Дынама" атрымала другую перамогу запар у выязной серыі

© Photo : ХК "Динамо-Минск"Хакейны матч "Сочы" - "Дынама-Мінск"
Хакейны матч Сочы - Дынама-Мінск - Sputnik Беларусь
"Зубры" згубілі ініцыятыву ў пачатку матча, але выдалі ўдарны адрэзак у трэцім перыядзе, перамога была атрымана ў авертайме.

МІНСК, 20 сту – Sputnik. У аўторак хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі "Сочи" ў гасцявым матчы рэгулярнага чэмпіянату КХЛ - 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0), паведамляе Sputnik.

Беларускі хакеіст Ягор Шаранговіч - Sputnik Беларусь
Шаранговіч стаў першым беларусам у НХЛ за 5 гадоў

У пачатку матча "Дынама" не здолела рэалізаваць большасць, гэтым скарысталіся гаспадары лядовай пляцоўкі, засмуціўшы галкіпера мінчан Дамініка Фурха. Вызначыўся на восьмай хвіліне матча форвард "Сочи" Сяргей Шмялёў. Аднавіць раўнавагу сіл неўзабаве атрымалася Сцяпану Фалькоўскаму (18-я).

Другі перыяд прайшоў у пачарговым абмене атакамі. Удачлівымі аказаліся хакеісты гаспадароў, якія здолелі прарвацца ва ўладанні "зуброў". Вывесці каманду наперад дапамог гол Дзмітрыя Калгоціна (35-я).

"Дынама" вырашыла не здавацца без бою, і пасля другога перапынку падапечныя Крэйга Вудкрафта адразу кінуліся ў атаку. Лік зраўняў нападаючы Зак Мітчэл (42-я).

Кропку ў супрацьстаянні ў авертайме паставіў форвард мінчан Раман Гарбуноў (65-я).

Наступны матч "зубры" правядуць дома 25 студзеня супраць чарапавецкай "Северстали".