08:05 08 снежня 2019
«Радыё Sputnik»
  • USD2.12
  • EUR2.35
  • 100 RUB3.32
Дом ураду, архіўнае фота

ЦВК апублікаваў прозвішчы дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў

© Sputnik / Виктор Толочко
Палітыка
Атрымаць кароткую спасылку
Парламенцкія выбары - 2019 (97)
43 0 0

Выбары дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання прайшлі ў Беларусі ў нядзелю, паводле звестак ЦВК, яўка склала больш за 77% выбаршчыкаў.

МІНСК, 18 ліс - Sputnik. Папярэднія дадзеныя вынікаў парламенцкіх выбараў у Беларусі былі падведзены ў ноч на панядзелак. Па выніках Цэнтрвыбаркам на сваім сайце апублікаваў прозвішчы дэпутатаў, абраных у ніжнюю палату беларускага парламента.

Мінск

Шабаноўскі № 91 Лагунова Галіна Мікалаеўна

Аўтазаводскі № 92 Гранкоўская Аляксандр Аляксандравіч

Васняцоўская № 93 Шкроб Марына Аляксандраўна

Свіслацкі № 94 Варанецкі Валерый Іосіфавіч

Купалаўскі № 95 Сайганава Таццяна Іванаўна

Чкалаўская № 96 Савіных Андрэй Уладзіміравіч

Кастрычніцкі № 97 Клішэвіч Сяргей Міхайлавіч

Грушэўскі № 98 Макарына-Кібак Людміла Эдуардаўна

Паўднёва-Заходні № 99 Камароўскі Ігар Сяргеевіч

Ясенінская № 100 Гайдук Аксана Вячаславаўна

Каменнагорскай № 101 Старавойтава Ганна Валянцінаўна

Заходні № 102 Ленчэўская Марына Аляксандраўна

Пушкінскі № 103 Панасюк Васіль Васільевіч

Кальварыйскі № 104 Васілевіч Марыя Віктараўна

Старавіленскі № 105 Любецкая Святлана Анатольеўна

Коласаўскі № 106 Дзік Сяргей Канстанцінавіч

Усходні № 107 Давыдзька Генадзь Браніслававіч

Каліноўскі № 108 Гайдукевіч Алег Сяргеевіч

Уручскую № 109 Гардзейчык Іван Аркадзьевіч

Партызанскі № 110 Думбадзэ Тэнгіз Шукрыевіч

Брэсцкая вобласць

Брэсцкая-Заходняя № 1 Брыч Леанід Рыгоравіч

Брэсцкая-Цэнтральная № 2 Васько Марына Віктараўна

Брэсцкая-Усходняя № 3 Дашко Анатоль Міхайлавіч

Брэсцкая-Пагранічны № 4 Зайцаў Яўген Станіслававіч

Баранавіцкая-Заходняя № 5 Хлабукін Ігар Канстанцінавіч

Баранавіцкая-Усходняя № 6 Папко Павел Іванавіч

Баранавіцкая сельская № 7 Жалнерчык Людміла Мікалаеўна

Белавежскі № 8 Стаціўка Жанна Уладзіміраўна

Пружанскі № 9 Ляўчук Аляксандр Георгіевіч

Днепра-Бугскі № 10 Барташ Святлана Уладзіміраўна

Івацэвіцкі № 11 Голуб Наталля Рыгораўна

Кобрынскі № 12 Дземідовіч Васіль Мікалаевіч

Лунінецкі № 13 Насеня Анатоль Васільевіч

Пінскі гарадскі № 14 Амельянюк Аляксандр Паўлавіч

Пінская сельская № 15 Бегеба Валянціна Канстанцінаўна

Столінскі № 16 Бабаловіч Аляксандр Сяргеевіч

Віцебская вобласць

Віцебская-Горкаўская № 17 Нікалайкін Віктар Паўлавіч

Віцебская-Чкалаўская № 18 Аўтухова Таццяна Анатольеўна

Віцебская-Чыгуначная № 19 Горваль Святлана Аляксандраўна

Віцебская-Кастрычніцкая № 20 Ягораў Аляксей Уладзіміравіч

Гарадоцкі № 21 Палякова Ірына Міхайлаўна

Докшыцкі № 22 Андрэйчанка Уладзімір Паўлавіч

Лепельскі № 23 Мартынаў Ігар Феліксавіч

Наваполацкі № 24 Карась Дзяніс Мікалаевіч

Аршанскі гарадскі № 25 Крачак Іна Юр'еўна

Аршанскі-Дняпроўскі № 26 Васюкоў Віталь Міхайлавіч

Полацкая гарадская № 27 Адзінцова Святлана Уладзіміраўна

Полацкая сельская № 28 Шаўчук Мікалай Мікалаевіч

Пастаўскі № 29 Сільчонак Павел Мацвеевіч

Сенненскі № 30 Дубаў Аляксандр Васільевіч

Гомельская вобласць

Гомельская-Юбілейны № 31 Уткін Віталь Юр'евіч

Гомельская-Сельмашаўская № 32 Данчанка Аляксандр Міхайлавіч

Гомельская-Цэнтральная № 33 Злотнікаў Андрэй Анатольевіч

Гомельская-Савецкая № 34 Даўгала Ірына Віктараўна

Гомельская-Прамысловая № 35 Машкароў Аляксандр Валер'евіч

Гомельская-Навабеліцкая № 36 Крэч Вольга Зеноновна

Гомельская сельская № 37 Завалей Ігар Уладзіміравіч

Буда-Кашалёўскі № 38 Васількоў Мікалай Андрэевіч

Жыткавіцкі № 39 Кралевічу Ірына Мікалаеўна

Жлобінскі № 40 Волкаў Ігар Уладзіміравіч

Калінкавіцкі № 41 Адаменка Яўген Буніслававіч

Мазырскі № 42 Назаранка Валянціна Аляксееўна

Палескі № 43 Пісанік Леанід Фёдаравіч

Рэчыцкі № 44 Стальмашок Сяргей Пятровіч

Рагачоўскі № 45 Краўцоў Сяргей Уладзіміравіч

Светлагорскі № 46 Таўтын Ігар Паўлавіч

Хойніцкі № 47 Чарняўская Жанна Мікалаеўна

Гродзенская вобласць

Ваўкавыскі № 48 Паканечны Павел Леанідавіч

Гродзенскі-Занёманская № 49 Луканская Ірына Эдуардаўна

Гродзенскі-Кастрычніцкая № 50 Патапава Алена Станіславаўна

Гродзенскі-Цэнтральны № 51 Кір'як Лілія Вацлаваўна

Гродзенскі-Ленінскі № 52 Далгашэй Тамара Сяргееўна

Гродзенскі сельскі № 53 Аутка Аляксандр Віктаравіч

Іўеўскі № 54 Маркевіч Аляксандр Іванавіч

Лідскі № 55 Міцкевіч Валерый Вацлававіч

Нёманскі № 56 Сіняк Уладзімір Аляксандравіч

Замкавы № 57 Сонгін Аляксандр Генрыхавіч

Слонімскі № 58 Семяняка Валянцін Міхайлавіч

Смаргонскі № 59 Свіло Віктар Збігневіч

Шчучынскі № 60 Міхалюк Павел Рышардович

Мінская вобласць

Бярэзінскі № 61 Лаўрыненка Ігар Уладзіміравіч

Барысаўская гарадская № 62 Шыпула Аляксандр Валер'евіч

Барысаўская сельская № 63 Ананіч Лілія Станіславаўна

Жодзінскі № 64 Стральчонак Валерый Іванавіч

Пухавіцкі № 65 Белаконеў Алег Аляксеевіч

Капыльскі № 66 Ніжэвіч Людміла Іванаўна

Слуцкі № 67 Ражанец Валянціна Вітальеўна

Салігорскі гарадскі № 68 Струнеўскі Андрэй Мікалаевіч

Салігорскую сельскую № 69 Мурына Юлія Григоревна

Стаўбцоўскі № 70 Мамайка Іван Андрэевіч

Дзяржынскі № 71 Саракач Аляксандр Іванавіч

Маладзечанскі гарадской № 72 Канановіч Людміла Мікалаеўна

Маладзечанская сельская № 73 Семянчук Алег Аляксеевіч

Вілейскі № 74 Супрановіч Ірына Аляксандраўна

Лагойскі № 75 Вабішчэвіч Пётр Андрэевіч

Сеніцкага № 76 Падлужная Людміла Браніславаўна

Заслаўскі № 77 Курсевіч Валянціна Вацлаваўна

Магілёўская вобласць

Бабруйская-Ленінскі № 78 Рынейская Ірына Мікалаеўна

Бабруйская-Першамайскі № 79 Шырокая Вера Уладзіміраўна

Бабруйскі сельскі № 80 Гацко Уладзімір Уладзіміравіч

Быхаўскі № 81 Сыранкоў Сяргей Аляксандравіч

Гарэцкі № 82 Калеснева Алена Пятроўна

Крычаўскі № 83 Азаранка Уладзімір Мікалаевіч

Магілёўскі-Ленінскі № 84 Марзалюк Ігар Аляксандравіч

Магілёўскі-Цэнтральны № 85 Здорыкава Людміла Яўгенаўна

Магілёўскі-Кастрычніцкая № 86 Петрашова Вольга Уладзіміраўна

Магілёўскі-Прамысловы № 87 Масяйкоў Аляксандр Анатольевіч

Магілёўскі сельскі № 88 Тарасенка Наталля Эдуардаўна

Асіповіцкі № 89 Шутава Святлана Аляксандраўна

Шклоўскі № 90 Ганчук Андрэй Аляксандравіч

Агульнанароднае галасаванне за дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў прайшло ў рэспубліцы ў нядзелю, 17 лістапада. Па папярэдніх дадзеных, яўка выбаршчыкаў склала 77,22% - па словах кіраўніка ЦВК Лідзіі Ярмошынай, гэты паказчык апынуўся на 3% больш, чым на папярэдніх выбарах 2016 года. Выбары адбыліся па ўсіх акругах.

Прэс-канферэнцыя кіраўніка Цэнтрвыбаркама па выніках выбараў адбудзецца ў 10 раніцы панядзелка.

Тэмы:
Парламенцкія выбары - 2019 (97)
Тэги:
Беларусь, Парламенцкія выбары

Галоўныя тэмы