Хакейнае “Дынама-Мінск” прайграла пятую запар гульню ў КХЛ

© Sputnik / Сергей НеверкевичЗаўзятары мінскага "Дынама" на "Мінск-Арэне"
Заўзятары мінскага Дынама на Мінск-Арэне - Sputnik Беларусь
У чатырох выязных гульнях “зубры” не набралі ні адзінага бала з 12 магчымых, прапусцілі 21 шайбу пры сямі закінутых.

МІНСК, 20 сту — Sputnik. Хакейны клуб "Дынама-Мінск" пацярпеў чарговае паражэнне ў чэмпіянаце Кантынентальнай хакейнай лігі, на гэты раз мінчане саступілі астанінскаму "Барысу" з лікам 4: 2.

У аўторак падапечныя Андрэя Кавалёва правялі перадапошнюю выязную гульню серыі. Гасцей з Беларусі прымалі на "Барыс-Арэне" казахстанскія хакеісты, якія займаюць месца ў васьмёрцы наймацнейшых ва Усходняй канферэнцыі КХЛ.

У першым перыядзе каманды не змаглі здзейсніць ніводнага дакладнага кідка ў мэту. На старце другой трэці ў ліку павялі гаспадары дзякуючы намаганням Кевіна Далмэна (21-я хвіліна). Нападаючы "барсаў" Максім Худзякоў падвоіў перавагу на 29-й хвіліне сустрэчы. Пол Шчахура з перадачы Яўгена Лісаўца здолеў адыграць адну шайбу (33), але праз дзевяць секунд пасля укідвання "Барыс" зноў засмуціў Кевіна Лаланда. На гэты раз адзначыўся Дастын Бойд. У трэцім перыядзе Брэндан Бачэнскі забіў чацвёртую шайбу ў вароты "зуброў" (45). На 50-й хвіліне пасля выдалення Ілля Лабанава госці скарысталіся колькаснай перавагай — гол на свой рахунак запісаў Раян Веске. Вынік матчу 4: 2.

Апошні выязны паядынак падапечныя Кавалёва правядуць 25 студзеня супраць рыжскіх аднаклубнікаў, затым вернуцца ў Мінск, дзе правядуць дзве хатнія гульні.

Пасля 51-й гульні ў чэмпіянаце КХЛ "Дынама" займае 10-ы радок у табліцы Заходняй канферэнцыі з 68 ачкамі.