Брэсцкае "Дынама" адмяніла святкаванне перамогі ў Кубку Беларусі

© Sputnik / Виктор ТолочкоФінал Кубка Беларусі па футболе БАТЭ - "Дынама-Брэст"
Фінал Кубка Беларусі па футболе БАТЭ - Дынама-Брэст - Sputnik Беларусь
Урачыстасць адмяняецца з-за няўдач каманды ў бягучым розыгрышы футбольнага чэмпіянату Беларусі.

МІНСК 3 чэр — Sputnik. Футбольны клуб "Дынама-Брэст" адмяніў урачыстае святкаванне перамогі каманды ў Кубку Беларусі, паведаміла прэс-служба ФК.

Брэсцкі клуб выйграў турнір 19 мая. У фінальным паядынку "Дынама" аказалася мацней барысаўскага БАТЭ. Гульня праходзіла на магілёўскім стадыёне "Спартак" і завяршылася з лікам 3:2 на карысць БАТЭ.

Аргентынскі футбаліст Дыега Марадона - Sputnik Беларусь
Марадона яшчэ не ў Брэсце, але думкамі ўжо з "Дынама"

У нядзелю стала вядома, што клуб не будзе ўрачыста святкаваць сваю перамогу ў Кубку.

"Прычына: нездавальняючы выступ каманды ў бягучым розыгрышы чэмпіянату Беларусі", — сказалі ў прэс-службе.

Нагадаем, у двух апошніх турах чэмпіянату "Дынама" выпусціла перамогі на апошніх секундах матчу: спачатку прапусціла гол ад "Дняпра", затым — ад "Тарпеда".

Каманда з 12-ю ачкамі пакуль знаходзіцца на восьмым месцы і прапусціла больш за ўсіх галоў у чэмпіянаце (14).

Раней пасаду галоўнага трэнера пакінуў чэшскі спецыяліст Радаслаў Латал. Па словах генеральнага мэнэджара брэсцкага "Дынама" Валдаса Іванаўскаса, прычынай яго звальнення стала няўдалае выступленне клуба ў чэмпіянаце Беларусі.

У дадзены момант выконвае абавязкі трэнера Сяргей Кавальчук.

У сярэдзіне мая ФК "Дынама-Брэст" шакаваў заўзятараў, абвясціўшы, што старшынёй праўлення клуба стаў аргентынскі футбаліст Дыега Марадона.