Паралімпіец Бокій выйграў чацвёртае золата на ЧЕ па плаванні

© Sputnik / Владимир Астапкович / Перайсці ў медыябанкІгар Бокій
Ігар Бокій - Sputnik Беларусь
Беларусь у медальным заліку займае сёмае месца - у каманды дзевяць узнагарод, пяць з якіх - залатыя.

МІНСК, 17 жні — Sputnik. Беларускі паралімпіец Ігар Бокій выйграў чацвёрты залаты медаль на чэмпіянаце Еўропы па плаванні, які ў гэтыя дні праходзіць у Дубліне, паведамляе Sputnik.

У фінале на дыстанцыі 400 м вольным стылем у катэгорыі S13 беларус паказаў вынік 4 хвіліны 1,12 секунды. Другім стаў прадстаўнік Украіны Кірыл Герашчанка, трэцім на п'едэстал падняўся француз Алекс Партал.

Для Бокія гэта золата стала чацвёртым на цяперашнім кантынентальным першынстве. Да гэтага беларус быў першым на дыстанцыях 100 м брасам і батэрфляем, 200 м комплексным плаваннем.

Усяго ў актыве беларускай зборнай пяць залатых, адна срэбная і тры бронзавыя ўзнагароды. У медальным заліку Беларусь займае сёмае месца. Першае месца ў Украіны — 22 медалі вышэйшай вартасці.