КХЛ: мінскае "Дынама" выйграла ў "Амура" па булітах

© Photo : ХК "Динамо-Минск"КХЛ мінскае "Дынама" выйграла ў "Амура" па булітах
КХЛ мінскае Дынама выйграла ў Амура па булітах - Sputnik Беларусь
Героем матчу стаў Андрэй Касціцын - ён закінуў у вароты хабараўчан тры шайбы.

МІНСК, 19 ліс - Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" змог выйграць гасцявы матч у Хабараўску супраць мясцовага "Амура".

Хакеісты мінскага Дынама - Sputnik Беларусь
Трэнерскі штаб сталічнага "Дынама" папоўніўся

Чарговая гульня ў рамках 11-га сезона Кантынентальнай хакейнай лігі адбылася ў панядзелак 19 лістапада.

Лік у матчы на ​​трэцяй хвіліне адкрыў Андрэй Касціцын, праз сем хвілін хабараўчане зраўнялі лік - вызначыўся Мікіта Папугаяў. У пачатку другога перыяду Касціцын зноў пабіў вароты "Амура", на 42-й хвіліне лік на табло стаў 2:2 - хабараўчане забілі ў большасці, гол правёў Кірыл Расказаў.

На 60-й хвіліне каманды абмяняліся шайбамі: дакладныя ўдары па варотах зрабілі Ігар Рубянкоў і Касціцын. Гульня перайшла ў авертайм, а затым у серыю булітаў.

​У выніку мацнейшымі былі мінчане - матч завяршыўся з лікам 3:4 на карысць мінскага "Дынама".

Наступную гульню сталічныя хакеісты правядуць таксама на выездзе - у сераду 21 лістапада мінчане згуляюць з "Куньлунь".