Мінскае "Дынама" прайграла трэці матч запар у КХЛ

© Sputnik / Виктор ТолочкоЗаўзятары мінскага "Дынама" на "Мінск-Арэне"
Заўзятары мінскага Дынама на Мінск-Арэне - Sputnik Беларусь
У 49 матчах мінчане набралі ўсяго 33 ачкі і захоўваюць шанцы на плэй-оф, але толькі матэматычныя.

МІНСК, 16 сту - Sputnik. Хакейны клуб "Дынама-Мінск" пацярпеў трэцяе паражэнне запар у Кантынентальнай хакейнай лізе, паведамляе Sputnik.

Стронгін: ХК Дынама-Мінск - у Новы год з ранейшымі мэтамі? - Sputnik Беларусь
Відэа
Стронгін: ХК "Дынама-Мінск" - у Новы год з ранейшымі мэтамі?

Паядынак рэгулярнага чэмпіянату КХЛ адбыўся ў аўторак на "Мінск-Арэне" і завяршыўся перамогай гасцей з лікам 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0). У складзе "Віцязя" праявілі сябе Аляксей Макееў (19-я хвіліна), Арцём Швец-Рагавы (34) і Мікалай Стасенка (64). У мінчан дакладныя кідкі на рахунку Тэему Пулкінена (28) і Іллі Літвінава (30), які ўпершыню вызначыўся закінутай шайбай у КХЛ.

Галоўны трэнер мінскага "Дынама" Андрэй Сідарэнка пасля гульні адзначыў, што гол у авертайме стаў вынікам памылкі гульца. У цэлым, спецыяліст адзначыў, што "трэба было рабіць вынік у другім перыядзе", але страта канцэнтрацыі не дазволіла гаспадарам дамагчыся вікторыі.

У гэтым сезоне гэтая трэцяя сустрэча сапернікаў. Раней у Падольску "Віцязь" быў мацней (4:3), затым у Мінску "бела-сінія" ўзялі рэванш (1:0).

Мінчане, нягледзячы на паражэнне, усё ж такі набралі адзін бал, але яны ніяк не палепшыў турнірнага становішча "зуброў" - каманда па-ранейшаму займае 11-е месца на Захадзе на ўжо з 33 ачкамі.

Наступны матч "бела-сінія" правядуць на выездзе супраць СКА 22 студзеня.