Беларуская "маладзёжка" пачала з перамогі Чэмпіянат свету па хакеі

© Twitter / ХК Динамо-МинскБеларуская "маладзёжка" пачала з перамогі Чэмпіянат свету па хакеі
Беларуская маладзёжка пачала з перамогі Чэмпіянат свету па хакеі - Sputnik Беларусь
Падпісацца
Наступную гульню зборная правядзе 10 снежня - беларусы на лёдзе "Чыжоўка-Арэны" будуць сустракацца з камандай Латвіі.

МІНСК, 10 сне - Sputnik. Беларуская маладзёжная зборная з перамогі стартавала на Чэмпіянаце свету па хакеі, які праходзіць у гэтыя дні ў Мінску: беларусы абыгралі аўстрыйцаў, перадае Sputnik.

Сустрэча паміж камандамі адбылася ў панядзелак 9 снежня на лёдзе "Чыжоўка-Арэны" ў прысутнасці 5,5 тысяч гледачоў.

Лік ужо на чацвёртай хвіліне адкрылі аўстрыйцы, аднак праз дзве хвіліны раўнавагу аднавіў Віталь Пінчук. У першым перыядзе каманда Аўстрыі яшчэ два разы выходзіла наперад, беларусы да канца 20-хвілінкі адыгралі толькі адну шайбу дзякуючы дакладнаму кідку Іллі Усава.

У пачатку трэцяга перыяду Андрэй Паўленка здолеў зраўняць лік (3:3), а на 41-й хвіліне Аляксей Протас забіў пераможную шайбу.

Раней на турніры сустракаліся нарвежцы і славенцы (6:2), а таксама каманды Латвіі і Даніі (3:0). Наступную гульню зборная правядзе 10 снежня - беларусы правядуць матч з камандай Латвіі.