Мінскае "Дынама" па булітах абыграла "Йокерыт" у КХЛ

© Photo : ХК "Динамо Минск"Шэйн Прынс
Шэйн Прынс - Sputnik Беларусь, 1920, 19.02.2021
Гэта другая перамога мінчан над фінскім клубам у бягучым сезоне, але першая ігравая - раней "джокеры" адказаліся ехаць у Мінск з-за каронавіруса.

МІНСК, 19 лют – Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" абыграў па булітах фінскі "Йокерыт" у бягучым чэмпіянаце Кантынентальнай хакейнай лігі з лікам 3:2, перадае Sputnik.

Гульня паміж камандамі адбылася ў чацвер 18 лютага на лёдзе "Хартваал Арэны".

Лік у матчы адкрылі мінчане - на першай хвіліне другога перыяду вызначыўся Аляксей Протас. Праз дзесяць хвілін "джокеры" адыграліся - гол забіў Джон Норман.

У трэцім перыядзе каманды абмяняліся шайбамі - галы на свой рахунак запісалі Віктар Леў і Роб Клінхамер.

Прэзідэнт Беларусі Аляксандр Лукашэнка гуляе ў хакей - Sputnik Беларусь, 1920, 14.02.2021
Лукашэнка распавёў аб алкагольных і "цукровых свавольствах"

У асноўны час клубы не змаглі выявіць пераможца - 60 хвілін гульні завяршыліся з лікам 2:2. У авертайме таксама не было забіта ніводнай шайбы, і каманды перайшлі да серыі булітаў. Тут дакладней былі дынамаўцы: у вароты "Йокерыта" запар трапілі Протас, Козун і Варфаламееў. Пры гэтым галкіпер "зуброў" Дамінік Фурх здолеў адбіць тры кідкі фінаў.

Гэта другая перамога каманды Крэйга Вудкрафта над "Йокерытам" у сезоне, але першая ігравая. Справа ў тым, што ў верасні фінскі клуб адмовіўся ехаць у Мінск, за гэта яму было залічана тэхнічнае паражэнне.