Хакей: беларусы з буйным лікам прайгралі расіянам на юніёрскім ЧС

© Photo : ФХРБ Матч Беларусь - Расія на юніёрскім ЧС у Славакіі
Матч Беларусь - Расія на юніёрскім ЧС у Славакіі - Sputnik Беларусь
Беларусы пацярпелі чацвёртае паражэнне ў чатырох матчах і страцілі ўсе шанцы трапіць ў плэй-оф турніру.

МІНСК, 18 кра — Sputnik. Зборная Беларусі па хакеі (U-18) пацярпела паражэнне ад каманды Расіі ў рамках групавога этапу юніёрскага Чэмпіянату свету, які ў гэтыя дні праходзіць у Славакіі, паведамляе Sputnik.

Сустрэча ў квінтэце В Беларусь — Расія адбылася напярэдадні ў горадзе Спішска-Нова-Вес. Гульня завяршылася вікторыяй расіян з лікам 1:4 (0:0, 2:1, 2:0). У складзе пераможцаў дакладнымі кідкамі адзначыліся Іван Чаховіч (29-я і 56-я хвіліны), Кірыл Сляпец (30) і Андрэй Свечнікаў (51). У беларусаў адзіны гол у вароты суперніка правёў Арцём Аносаў (27).

Каментуючы зыход паядынку, галоўны трэнер беларускай хакейнай дружыны Юры Файкоў адзначыў, што ў яго падапечных не хапіла эмоцый і сіл на завяршальнай стадыі. Паводле яго слоў, расіяне ў трэцім перыядзе выглядалі больш свежымі. "Па самааддачы да хлопцаў прэтэнзій няма, рыхтуемся да важнейшых гульняў з Латвіяй", — прыводзіць словы настаўніка зборнай сайт ФХРБ.

Такім чынам, Беларусь, не набраўшы ніводнага бала ў чатырох матчах, замкнула групу В і страціла ўсе шанцы на выхад у чвэрцьфінал. Турнірнае становішча:

1. ЗША — 9 ачкоў/3 матчы
  2. Расія — 6/3
  3. Швецыя — 6/3
  4. Чэхія — 3/3
  5. Беларусь — 0/4

Завершыцца папярэдні этап турніру ў групе В 18 красавіка матчамі Швецыя — ЗША (16:30), Чэхія — Расія (20:30). Чатыры лепшыя каманды з групы выйдуць у 1/4 фіналу сусветнага форуму.

Беларусы за права застацца ў топ-10 наймацнейшых юніёрскіх каманд планеты пазмагаюцца з латвійцамі. Серыя да дзвюх перамог стартуе 20 красавіка.