БАТЭ абыграў ПАОК і выйшаў у плэй-оф Лігі Еўропы

© REUTERS / ALEXANDROS AVRAMIDISБАТЭ абыграў ПАОК і выйшаў у плэй-оф Лігі Еўропы
БАТЭ абыграў ПАОК і выйшаў у плэй-оф Лігі Еўропы - Sputnik Беларусь
У складзе беларускай каманды галамі адзначыліся Скавыш і Сігневіч, які аформіў дубль.

МІНСК, 14 сне - Sputnik. Барысаўскі футбольны клуб БАТЭ ўпэўнена абыграў грэчаскі ПАОК у гасцявым матчы і выйшаў у плэй-оф Лігі Еўропы УЕФА, паведамляе Sputnik.

На стадыёне "Тумба" ў Салоніках адбыўся матч заключнага тура групавога раўнду Лігі Еўропы УЕФА ПАОК - БАТЭ. Сустрэча завяршылася з лікам 3:1 на карысць гасцей. Перамогу "жоўта-сінім" прынеслі Максім Скавыш (18-я хвіліна) і Мікалай Сігневіч (42, 45 + 1 з пенальці). Гаспадары змаглі адыграць адзін мяч праз высілкі Аляксандра Прыёвіча (59).

Дарэчы, з 61-й хвіліны барысаўчане гулялі ў меншасці пасля таго, як Сігневіч атрымаў прамую чырвоную картку за фол супраць Хасэ Крэспа.

У паралельным матчы ў Венгрыі мясцовы "Відзі" прымаў у гасцях лонданскі "Чэлсі". Каманды разышліся мірам - 2:2. У гасцей адзначыліся Віліян (30), Этан Ампаду (32, аўтагол) і Аліўе Жыру. У гаспадароў гол у свой актыў запісаў Лоік Яга (56).

Такім чынам, "Чэлсі" і БАТЭ выйшлі ў плэй-оф Лігі Еўропы. Размяшчэнне каманд у квартэце L па выніках групавога раўнда: