Брэсцкае "Дынама" вярнулася на першае месца ў табліцы чэмпіянату

© Photo : ФК "Динамо-Брест"Матч паміж "Дынама" (Брэст) і "Віцебскам"
Матч паміж Дынама (Брэст) і Віцебскам - Sputnik Беларусь
Упершыню ў гісторыі чэмпіянату Беларусі па футболе адна з каманд паляцела на гульню на самалёце.

МІНСК, 7 ліп - Sputnik. Футбалісты "Дынама-Брэст" атрымалі перамогу ў матчы 14 тура цяперашняга сезону чэмпіянату Беларусі, паведамляе прэс-служба клуба.

Сустрэча паміж брэстаўчанамі і "Віцебскам" прайшла ў суботу і завяршылася з лікам 1:0. Адзіны гол быў забіты з пенальці ў сярэдзіне другога тайма - яго на 67-й хвіліне рэалізаваў партугалец Дэніш Дуартэ.

Перамога стала 11-й па ліку і дазволіла дынамаўцам зноў узначаліць чэмпіёнскую гонку. Каманда Марцала Лічкі набрала 36 ачкоў, апярэдзіўшы БАТЭ, якое з 34 ачкамі размясцілася на другім месцы. Трэцяе месца дасталося "Шахцёру" (31 ачко).

У прэс-службе клуба адзначылі, што на матч супраць "Віцебска" каманда ўпершыню дабіралася на самалёце - яго падала кампанія "Белавія" - тытульнай партнёр "Дынама-Брэст".

"Палёт заняў 50 хвілін, а не звычайныя для такой адлегласці дзевяць. Зэканомленыя сілы футбалісты выдаткавалі на полі і дамагліся перамогі", - адзначаецца ў подпісы да відэа, размешчаным на канале YouTube клуба.

У наступным туры Брэст прыме мінскае "Дынама", сустрэча адбудзецца 14 ліпеня.