Брэсцкае "Дынама" зноў выйшла ў лідары чэмпіянату Беларусі

© Photo : ФК "Динамо-Брест"Брэсцкае "Дынама" зноў выйшла ў лідары чэмпіянату Беларусі
Брэсцкае Дынама зноў выйшла ў лідары чэмпіянату Беларусі - Sputnik Беларусь
Гаспадары поля пастаянна атакавалі вароты суперніка, забіўшы чацвёрты мяч у апошнія хвіліны гульні.

МІНСК, 21 ліп - Sputnik. Футбольны клуб "Дынама-Брэст" зноў узначаліў турнірную табліцу чэмпіянату Беларусі пасля перамогі над "Тарпеда-БелАЗ", перадае Sputnik.

Брастчане ў стартавым матчы другога круга на хатнім полі абгулялі гасцей з Жодзіна з лікам 4:1.

Першы гол у сустрэчы забіў "тарпедавец" Марка Абрадовіч на сёмай хвіліне, аднак ужо праз 16 хвілін лік зраўняў Кікі Габі і далей госці толькі прапускалі. Яшчэ тры галы ў вароты гасцей забілі Арцём Мілеўскі (67), Раман Юзэпчук ​​(87) і Аляксей Хабаленка (93).

У турнірнай табліцы чэмпіянату Беларусі брэсцкае "Дынама" зноў утрымлівае першынство - у каманды 39 ачкоў. На другім месцы - барысаўскі БАТЭ (37), затым "Шахцёр" (31).

У нядзелю пройдзе яшчэ адзін матч 16-га тура - сустрэнуцца "Віцебск" і "Мінск".