Брэсцкае "Дынама" выйграла ў "Дняпро" ў чэмпіянаце Беларусі

© Photo : "ВКонтакте" / Футбольный клуб "Динамо-Брест"Брэсцкае "Дынама" выйграла ў "Дняпро" ў чэмпіянаце Беларусі
Брэсцкае Дынама выйграла ў Дняпро ў чэмпіянаце Беларусі - Sputnik Беларусь
Брэстчане не ведаюць паражэнняў у 12 выязных матчах запар і займаюць першае месца ў чэмпіянаце.

МІНСК, 11 жні - Sputnik. Футбалісты брэсцкага "Дынама" атрымалі выязную перамогу супраць магілёўскага "Дняпро" ў чэмпіянаце Беларусі, паведамляе Sputnik.

Матч 17-га тура нацыянальнага першынства "Дняпро" - "Дынама-Брэст" адбыўся ў суботу ў Магілёве. Сустрэча завяршылася перамогай гасцей з лікам 1:0. Вікторыю берасцейцам прынёс Арцём Мілеўскі (7-я хвіліна).

"Вельмі важная перамога. Сёння нам патрэбныя былі тры ачкі. Заўсёды складана гуляць супраць каманд, якія змагаюцца за выжыванне", - прыводзіць словы галоўнага трэнера "Дынама-Брэст" Марцалеў Лічкі клубная прэс-служба.

Спецыяліст дадаў, што ў другім тайме гаспадары выглядалі добра і нават мелі некалькі момантаў, каб зраўняць лік і выйсці наперад. "Тры ачкі для нас - гэта золата", - дадаў ён.

Зараз брэстчане лідзіруюць у чэмпіянаце краіны, набраўшы 42 ачкі. "Дняпро" на 15-м месцы з 10 баламі.

Цікава, што "Дынама-Брэст" не прайгравае ў гасцях 12 матчаў запар - дзесяць у чэмпіянаце і па адной у Кубку і Суперкубку. У апошні раз выязное паражэнне было 9 лістапада мінулага года ад "Гарадзеі".