"Дынамаўскае" дэрбі: ​​брастчане ў гасцях абыгралі аднаклубнікаў з Мінска

Футбольны клуб "Дынама-Брэст" у хатнім матчы 23-га тура чэмпіянату Беларусі па футболе перамог сваіх апанентаў з Мінска. Інтрыга захоўвалася да апошняга.

МІНСК, 13 вер - Sputnik. Брэсцкае "Дынама" ў выязным матчы чэмпіянату Беларусі па футболе адолела сваіх аднаклубнікаў з Мінска з лікам 4:2, паведамляе Sputnik.

Матч пачаўся ў агрэсіўнай манеры: абедзве каманды неаднаразова рабілі спробы "размачыць" рахунак. На 11-й хвіліне вызначыўся паўабаронца гаспадароў Міхаіл Казлоў. Брэсцкае "Дынама" да пачатку перапынку не змагло здзівіць сваіх супернікаў. Аднак пасля, сабраўшыся, сенегальскі легіянер брастчан Абдулайе Дыяла на 64-й хвіліне супрацьстаяння сыграў на дабіванні з вуглавога і зраўняў лік - 1:1.

Мінчане не пакінулі без увагі напор апанентаў. Паўабаронца Іван Бахар уварваўся ў штрафную зону, абыграўшы абарону ​​брастчан, і здабыў для сваёй каманды перавагу (72-я хвіліна). Радасць доўжылася не доўга. Дыяла (76-я) аформіў дубль і аднавіў раўнавагу сіл - 2:2. Яго падтрымаў партнёр па камандзе Павел Савіцкі, які рэалізаваў пенальці (89-я). Дыяла (90-я) пад канец матчу аформіў хет-трык - 4:2.

У іншых матчах 23-га тура чэмпіянату Беларусі салігорскі "Шахцёр" абыграў "Віцебск" (5:0), брэсцкі "Рух" ў хатнім матчы саступіў гродзенскаму "Нёману" (2:3), БАТЭ на сваім стадыёне разграміў "Смалявічы" (5:2).

Дзве перанесеныя гульні 23-га тура адбудуцца 13 верасня. У нядзелю бабруйская "Белшына" згуляе з "Іслаччу", жодзінскае "Тарпеда-БелАЗ" правядзе матч супраць мазырскай "Славіі". Матч "Энергетыка-БДУ" і "Слуцка" адбудзецца 30 верасня.