Шаранговіч зноў ззяе ў НХЛ: зрабіў дубль і стаў першай зоркай матчу

© AFP 2024 / ELSAБеларускі хакеіст Ягор Шаранговіч
Беларускі хакеіст Ягор Шаранговіч - Sputnik Беларусь, 1920, 30.04.2021
Беларускі хакеіст "Нью-Джэрсі" ужо прызнаваўся найлепшым гульцом месяц таму, прычым таксама пасля матчу супраць "хуліганаў з Брод-стрыт".

МІНСК, 30 кра - Sputnik. Форвард "д'яблаў" Ягор Шаранговіч закінуў дзве шайбы і быў прызнаны першай зоркай матчу. Яго каманда - "Нью-Джэрсі Девілз" - напярэдадні перамагла "Філадэльфію" (5: 3) у рэгулярным чэмпіянаце НХЛ.

Беларус вызначыўся ў першым перыядзе, рэалізаваўшы большасць. За ўвесь матч Ягор правёў на лёдзе 16 хвілін 42 секунды, выканаў чатыры кідкі ў створ варот, зрабіў адзін сілавы прыём і заблакаваў адну перадачу.

Па паказчыку "гол + пас" наш суайчыннік ужо перасягнуў сваю адзнаку ў мінскім "Дынама", за якое на правах арэнды выступаў у першай палове сезона ў КХЛ. У "Нью-Джэрсі" у яго ўжо 26 ачкоў (14 галоў + 12 пасоў), у "Дынама" было 25 ачкоў (17 + 8).

Шаранговіча ўжо прызнавалі першай зоркай матчу ў канцы сакавіка. Характэрна, што тады ў суперніках таксама была "Філадэльфія". Тады беларус закінуў адну шайбу і аддаў адну перадачу, а яго каманда выйграла з лікам 4: 3.

Па раскладзе рэгулярны чэмпіянат НХЛ павінен завяршыцца 19 траўня, пасля чаго пачнецца раўнд плэй-оф. Туды "д'яблы" ужо наўрад ці адбяруцца - цяпер яны на 7-м радку Усходняга дывізіёна. У плэй-оф патрапяць толькі першыя чатыры каманды з кожнага дывізіёна.