Хатнюю серыю КХЛ мінскае "Дынама" завяршыла перамогай

© ХК "Динамо-Минск" Хакеіст "Дынама-Мінск" Аляксандр Сувораў
Хакеіст Дынама-Мінск Аляксандр Сувораў - Sputnik Беларусь, 1920, 30.09.2021
У папярэднім матчы на "Мінск-Арэне" быў пераможаны хабараўскі "Амур", цяпер наступіла чарга ніжнякамскага "Нефтехимика".
МІНСК, 30 вер – Sputnik. Хакеісты мінскага "Дынама" завяршылі хатнюю серыю рэгулярнага чэмпіянату КХЛ на мажорнай ноце: на лёдзе "Мінск-Арэны" быў абыграны ніжнекамскі "Нефтехимик", перадае Sputnik.
Сустрэча завяршылася з лікам 3:1 на карысць "бела-блакітных". На 28-й хвіліне ў дынамаўцаў вызначыўся Аляксандр Сувораў. На 31-й хвіліне шайбу ў вароты гасцей закінуў Усаў, якому дапамаглі Сувораў і Ліндхольм.
У трэцім перыядзе "зубры" рэалізавалі большасць - на 56-й хвіліне матча дакладны кідок зрабіў Тайлер Граовац. Праз дзве хвіліны поспех перамятнуўся да гасцей - шайбу мінчанам закінуў Даніла Папоў.
Мінчане ў шасці апошніх сустрэчах атрымалі тры перамогі. Наступны матч "зубры" правядуць на выездзе 3 кастрычніка яны згуляюць супраць ХК "Сочы".
На цяперашні сезон галоўны трэнер "Дынама" Крэйг Вудкрафт паставіў сваім падапечным дзве задачы: мінімум - выйсці ў плэй-оф Кубка Гагарына, максімум - заваяваць трафей.