Беларускія батутысты заваявалі чатыры медалі на турніры ў Санкт-Пецярбургу

© AFP 2024 / YUKI IWAMURAІван Літвіновіч
Іван Літвіновіч - Sputnik Беларусь, 1920, 25.09.2023
Спартсмены з рэспублікі выступалі наймацнейшым складам на расійскіх спаборніцтвах, сярод іх – алімпійскі чэмпіён Іван Літвіновіч.
МІНСК, 25 вер – Sputnik. Атлеты з Беларусі сталі ўладальнікамі чатырох узнагарод на міжнародным турніры "Кубак Дабравольскага" ў Санкт-Пецярбургу, паведамілі ў прэс-службе НАК рэспублікі.
Лепшае выступленне ў фінале сярод мужчын прадэманстраваў беларус Алег Рабцаў, ён набраў 59,840 пункта. Сярэбраны медаль заваяваў яго таварыш па камандзе Себасцьян Станкевіч (59,675).
Алімпійскі чэмпіён Токіа-2020 Іван Літвіновіч у дуэце з Андрэем Буйлавым паказалі лепшы вынік – 52,640 бала.
Сярод дзяўчат другімі сталі беларускі Злата Мініахметава і Віялета Бардзілоўская, суддзі ацанілі іх выступленне ў 46,910 бала.
Усяго сярод атлетаў з рэспублікі выступала 15 чалавек. За медалі змагаліся і юныя спартсмены ў трох узроставых катэгорыях.
Удзел у прэстыжным турніры прынялі таксама спартсмены з Арменіі, Казахстана, Узбекістана і прадстаўнікі 30 рэгіёнаў Расіі.
"Кубак Дабравольскага" з’яўляецца адным з найбольш статусных стартаў у РФ, які праводзіцца з 1973 года.
Атлеты з РФ і Беларусі пасля ўвядзення заходніх санкцый пачалі праводзіць сумесную падрыхтоўку і спаборніцтвы. Акрамя таго, краіны пачалі ствараць уласныя лігі, каб развіваць спорт і не страчваць майстэрства.
>>> Хочаце яшчэ больш актуальных і цікавых навін – падпісвайцеся на Telegram-канал Sputnik Беларусь, чытайце нас у Дзэн, а таксама сачыце за намі ў сацсетках "Одноклассники" і "ВКонтакте"