Трыумфальная перамога Расіі ў першы дзень ЧС-2018. Фота лепшых момантаў гульні

Чэмпіянат свету па футболе стартаваў са зруйнавальнай перамогі зборнай Расіі над футбалістамі Саудаўскай Аравіі. Як расіяне атрымалі гэтую перамогу - у фотаздымках на Sputnik.
Sputnik

Чэмпіянат свету па футболе 2018 стартаваў у чацвер у Расіі. Па традыцыі, першы матч правялі гаспадары мундыяля — зборная РФ змагалася з футбалістамі з Саудаўскай Аравіі. Гэты старт для расіян апынуўся вельмі паспяховым: атрымалася перамагчы з лікам 5:0! Трыумф прынёс шмат станоўчых эмоцый і самім спартсменам, і заўзятарам па ўсім свеце — святкавалі такую гульню да самай раніцы!

Футбол. ЧМ-2018. Матч Россия - Саудовская Аравия

Аўтарам першага гола ў вароты Саудаўскай Аравіі стаў Юрый Газінскі (12-я хвіліна), другога — Дзяніс Чэрышаў (на 43-й хвіліне).

Денис Черышев, забивший четвертый гол в ворота сборной Саудовской Аравии

У другім тайме яшчэ адзін гол у вароты супернікаў забіў Арцём Дзюба. Ні стадыён, ні заўзятары, ні сам футбаліст не хавалі сваіх эмоцый. Трэнер зборнай Станіслаў Чарчэсаў нават аддаў чэсць Дзюбе.

Тренер сборной РФ Станислав Черчесов отдает честь Артему Дзюбе

Неўзабаве яшчэ адзін гол забіў той жа Чэрышаў — вельмі эфектна!

Автор четвертого гола Денис Черышев

Нарэшце, у дадатковы час Аляксандр Галавін зрабіў амаль немагчымае — ударам са штрафнога забіў пяты гол.

Россиянин Александр Головин во время матча Россия - Саудовская Аравия

Да старту Чэмпіянату свету ў такую паспяховую гульню зборнай Расіі верылі толькі заўзятыя аптымісты — хоць многія і былі ўпэўненыя ў перамозе расіян, але пра такі вынік ніхто і падумаць не мог! Наогул расійская зборная яшчэ не вызначалася так у гэтым годзе, а заўзятары ўжо кажуць: футбалістаў шмат у чым недаацэньвалі, яны яшчэ сябе пакажуць. Застаецца пажадаць трэнерам і гульцам зборнай такіх жа поспехаў у наступных матчах Чэмпіянату свету!