Беларус прынёс 11-ю запар перамогу клубу з НХЛ і стаў першай зоркай матча

Хакеіст правёў на лёдзе крыху больш за 15 хвілін і палепшыў асабістую статыстыку: зрабіў пяць кідкоў па варотах, ужыў два сілавыя прыёмы, заблакіраваў адзін стрэл і тройчы перахапіў шайбу.
Sputnik
МІНСК, 18 ліс – Sputnik. Беларускі хакеіст Ягор Шаранговіч прызнаны першай зоркай матча НХЛ, у якім сустракаліся "Нью-Джэрсі Дэвілз" і "Таронта", паведамляе Sputnik.
"Д’яблы" на выездзе перайгралі сапернікаў (3:2), вырашальную шайбу на 62-й хвіліне паядынку ў авертайме закінуў Шаранговіч.
Форвард з Беларусі правёў на лёдзе 15 хвілін 3 секунды. За гэты час ён значна палепшыў асабістую статыстыку: нанёс пяць кідкоў, чатыры разы трапіўшы па варотах, прымяніў два сілавыя прыёмы, тройчы перахапіў шайбу ў саперніка, заблакіраваў адзін стрэл і ў выніку зарабіў паказчык карыснасці "0".
За пераможную шайбу 24-гадовага Шаранговіча прызналі першай зоркай матча. У гэтым сезоне беларус згуляў у 17 паядынках, закінуў 4 шайбы і аддаў 3 рэзультатыўныя перадачы.
Што тычыцца "Нью-Джэрсі", клуб дабіўся 11-й вікторыі запар. Цяпер "д’яблы" знаходзяцца на другім радку Усходняй канферэнцыі рэгулярнага чэмпіянату НХЛ.
Ягор Шаранговіч праводзіць свой трэці сезон у Нацыянальнай хакейнай лізе. Нядаўна Sputnik паведамляў аб тым, што беларускі нападаючы разам з жонкай Дар’яй хутка стануць бацькамі: першынец павінен з’явіцца на свет ужо зусім хутка.