Летнія Алімпійскія гульні ў Токіа - Sputnik Беларусь, 1920, 14.07.2021
Летнія Алімпійскія гульні ў Токіа
Летнія Алімпійскія гульні 2020 года ў Токіа праводзяцца з 23 ліпеня па 8 жніўня 2021 года. Апошнія навіны аб Алімпійскіх гульнях чытайце ў матэрыялах Sputnik.

Расклад удзелу беларускіх спартсменаў у Алімпіядзе-2020

© REUTERS / EDGAR SUАлімпійскія Гульні ў Токіа
Алімпійскія Гульні ў Токіа - Sputnik Беларусь, 1920, 15.07.2021
Сярод спартсменаў, якія прадстаўляюць Беларусь, як шматдосведныя, так і маладыя атлеты, больш за ўсё пуцёвак у лёгкаатлетаў.
Беларусь у Японіі прадставяць 108 спартсменаў у 20 відах спорту. Sputnik уяўляе расклад спаборніцтваў, у якіх будуць удзельнічаць беларускія спартсмены. Калі вас цікавіць пэўны від спорту ці вы хварэеце за якога-небудзь спартсмена і хочаце паглядзець, у які дзень ён выступае, скарыстайцеся пошукам па артыкуле з дапамогай "гарачых клавіш" Ctrl + F.
У раскладзе пазначаны магчымы (самы аптымістычны) варыянт удзелу атлетаў у спаборніцтвах - аж да барацьбы за прызавыя месцы. У праграме магчымы змены.

23 ліпеня, пятніца

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Адзіночка, заезды - Таццяна Клімовіч.
Стральба з лука
09:00 (03:00) Кваліфікацыя - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Цырымонія адкрыцця Алімпійскіх гульняў
20:00 (14:00)

24 ліпеня, субота

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Жанчыны, адзіночка, суцяшэнне - Таццяна Клімовіч.
Мужчыны, двойка двухлопасцевая, заезды - Дзмітрый Фурман, Сяргей Валадзько.
Жанчыны, двойка парная-легкаважная, заезды - Алена Фурман, Іна Нікуліна.
Стральба кулявая
08:30 (02:30) Жанчыны, пнеўматычная вінтоўка, 10 м, кваліфікацыя, фінал - Марыя Мартынава.
Веласіпедны спорт - шаша
11:00 (05:00) Групавая гонка - Аляксандр Рябушенка.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, 1/32 фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, 1/32 фіналу - Арына Сабаленка.
Бокс
11:00; 17:00 (05.00; 11.00) Мужчыны, 69 кг, 1/16 фіналу Мужчыны, 91 кг, 1/16 фіналу - Аляксандр Радзівонаў, Уладзіслаў Смяглікаў.
Плаванне
19:00 (13:00) Жанчыны, 100 м батэрфляй, заплывы - Анастасія Шкурдай.
Мужчыны, 100 м брас, заплывы - Ілля Шымановіч.

25 ліпеня, нядзеля

Стральба кулявая
09:00 (03:00) Мужчыны, пнеўматычная вінтоўка, 10 м, кваліфікацыя, фінал - Юрый Шчарбацэвіч.
Жанчыны, пнеўматычны пісталет, 10 м, кваліфікацыя, фінал - Вікторыя Чайка.
Веславанне акадэмічнае
09:00 (03:00) Адзіночка, жанчыны, ½ фіналу E/F - Таццяна Клімовіч.
Мужчыны, двойка двухлопасцевая, суцяшэнне - Дзмітрый Фурман, Сяргей Валадзько.
Жанчыны, двойка парная, легкаважны, суцяшэнне - Алена Фурман, Іна Нікуліна
Стральба з лука
09:30 (03:30) Жанчыны, каманда, 1/8 фіналу
Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Гімнастыка спартыўная
10:00 (04:00) Кваліфікацыя - Ганна Траўкава.
Плаванне
10.30 (04.30)
Жанчыны, 100 м батэрфляй, ½ фіналу - Анастасія Шкурдай.
Мужчыны, 100 м брас, ½ фіналу - Ілля Шымановіч.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, 1/32 фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, 1/32 фіналу - Арына Сабаленка.
Дзюдо
11:00 (05:00) 66 кг, папярэднія раўнды, ¼ фіналу - Дзмітрый Мінькоў.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) Мужчыны, 63 кг, 1/16 фіналу - Дзмітрый Асанаў.
75 кг, 1/16 фіналу - Віталь Бандарэнка.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Мужчыны, RS:X, гонкі - Мікіта Цыркун.
Жанчыны, Лазер-Радыял, гонкі - Таццяна Драздоўская.
Веласіпедны спорт - шаша
13:00 (07:00) Групавая гонка - Алена Амялюсік.
Стральба з лука
13:45 (07:45) Жанчыны, каманда, ¼, ½ фіналу, фінал) - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Гімнастыка спартыўная
15:10 (09:10) Кваліфікацыя - Ганна Траўкава.
Дзюдо
17:00 (11:00) 66 кг, суцяшэнне, ½ фіналу, фіналы - Дзмітрый Мінькоў.
Плаванне
19:00 (13:00) Жанчыны, 100 м на спіне, заплывы - Анастасія Шкурдай.
Жанчыны, 100 м брас, заплывы - Аліна Змушко.
Мужчыны, 100 м на спіне, заплывы - Мікіта Цмыг.
Гімнастыка спартыўная
20:20 (14:20) Кваліфікацыя - Ганна Траўкова.

26 ліпеня, панядзелак

Веславанне акадэмічнае
09:00 (03:00) Адзіночка, жанчыны, ¼ фіналу - Таццяна Клімовіч.
Плаванне
10:30 (04:30) Жанчыны, 100 м батэрфляй, фінал - Анастасія Шкурдай.
Жанчыны, 100 м брас, ½ фіналу - Аліна Змушко.
Мужчыны, 100 брас, фінал - Ілля Шымановіч.
Жанчыны, 100 м на спіне, ½ фіналу - Анастасія Шкурдай.
Мужчыны, 100 м на спіне, ½ фіналу - Мікіта Цмыг.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, 1/16 фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, 1/16 фіналу - Арына Сабаленка.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) Мужчыны, 75 кг, 1/16 фіналу - Віталь Бандарэнка.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Мужчыны, RS:X, гонкі - Мікіта Цыркун.
Жанчыны, Лазер-Радыял, гонкі - Таццяна Драздоўская.

27 ліпеня, аўторак

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Адзіночка, жанчыны, ½ фіналу С/Д) - Таццяна Клімовіч.
Мужчыны, двойка двухлопасцевая, ½ фіналу А/У - Дзмітрый Фурман, Сяргей Валадзько.
Жанчыны, двойка парная, легкаважны, ½ фіналу А/В - Алена Фурман, Іна Нікуліна.
Стральба кулявая
09:00 (03:00) Змешаная каманда, пнеўматычная вінтоўка, 10 м - Юрый Шчарбацэвіч, Марыя Мартынава.
Стральба з лука
09:30 (03:30) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
10:30 (04:30) Жанчыны, 100 м брас, фінал - Аліна Змушко.
Мужчыны, 100 м на спіне, фінал - Мікіта Цмыг.
Жанчыны, 100 м на спіне, фінал - Анастасія Шкурдай.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, 1/16 фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, 1/8 фіналу - Арына Сабаленка.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) Мужчыны, 69 кг, 1/8 фіналу
Мужчыны, 91 кг, 1/8 фіналу - Аляксандр Радзівонаў, Уладзіслаў Смяглікаў.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Жанчыны, Лазер-Радыял, гонкі - Таццяна Драздоўская.
Стральба з лука
16:00 (10:00) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
19:00 (13:00) Мужчыны, 200 м брас, заплывы - Ілля Шымановіч.
Мужчыны, 100 м вольны стыль, заплывы - Арцём Мачэкін, Яўген Цуркін.

28 ліпеня, серада

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Адзіночка, жанчыны, ½ фіналу А/У - Таццяна Клімовіч.
Стральба з лука
09:30 (03:30) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу -Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
10:30 (04:30) Мужчыны, 200 м брас, ½ фіналу - Ілля Шымановіч.
Мужчыны, 100 м вольны стыль, ½ фіналу - Арцём Мачэкін, Яўген Цуркін.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, 1/8 фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, ¼ фіналу - Арына Сабаленка.
Змешаны разрад, 1/8 фіналу - Ягор Герасімаў, Арына Сабаленка.
Веласіпедны спорт - шаша
11:30 (05:30) Мужчыны, гонка з раздзельным стартам - Аляксандр Рябушэнка.
Жанчыны, гонка з раздзельным стартам - Алена Амялюсік.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Мужчыны, RS:X, гонкі - Мікіта Цыркун.
Стральба з лука
16:00 (10:00) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
19:00 (13:00) Жанчыны, 100 м вольны стыль, заплывы - Анастасія Шкурдай.
Мужчыны, 200 м на спіне, заплывы - Мікіта Цмыг.
Жанчыны, 200 м брас, заплывы - Аліна Змушко.

29 ліпеня, чацвер

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Адзіночка, жанчыны, фіналы Д, Е - Таццяна Клімовіч.
Мужчыны, двойка двухлопасцевая, фіналы - Дзмітрый Фурман, Сяргей Валадзько.
Жанчыны, двойка парная, легкаважны, фіналы - Алена Фурман, Іна Нікуліна.
Стральба кулявая
09:00 (03:00) Жанчыны, малакаліберны пісталет, 25 м, 1 этап - Вікторыя Чайка.
Стральба з лука
09:30 (03:30) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
10:30 (04:30) Мужчыны, 200 м брас, фінал - Ілля Шымановіч.
Жанчыны, 100 м вольны стыль, ½ фіналу - Анастасія Шкурдай
Мужчыны, 200 м на спіне, ½ фіналу - Мікіта Цмыг.
Мужчыны, 100 м вольны стыль, фінал - Арцём Мачэкін, Яўген Цуркін.
Жанчыны, 200 м брас, ½ фіналу - Аліна Змушко.
Дзюдо
11:00 (05:00) 100 кг, папярэднія раўнды, ¼ фіналу - Мікіта Свірыд.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, ¼ фіналу - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, ½ фіналу - Арына Сабаленка.
Змешаны разрад, ¼ фіналу - Ягор Герасімаў, Арына Сабаленка.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) Мужчыны, 75 кг, 1/8 фіналу - Віталь Бандарэнка.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Мужчыны, RS:X, гонкі - Мікіта Цыркун.
Жанчыны, Лазер-Радыял, гонкі - Таццяна Драздоўская.
Стральба з лука
16:00 (10:00) Жанчыны, 1/32, 1/16 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Дзюдо
17:00 (11:00) 100 кг, суцяшэнне, ½ фіналу, фіналы - Мікіта Свірыд.
Плаванне
19:00 (13:00) Мужчыны, 100 м батэрфляй, заплывы - Яўген Цуркін.
Змяшаная камбінаваная эстафета 4х100 м, заплывы - каманда.
Гімнастыка спартыўная
19:50 (13:50) Шматбор'е, фінал - Ганна Траўкава.

30 ліпеня, пятніца

Веславанне акадэмічнае
08:30 (02:30) Жанчыны, адзіночка, фіналы - Таццяна Клімовіч.
Конны спорт
08:30 (02:30) Трохбор'е, 1 дзень, выездка, 1 група - Аляксандр Зелянка, Аляксандр Фаміноў.
Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Мужчыны, скачкі ў вышыню, кваліфікацыя - Максім Недасекаў, Дзмітрый Набокаў.
Мужчыны, кіданне дыска, кваліфікацыя - Яўген Багуцкі.
Жанчыны, 100 м, забегі - Крысціна Ціманоўская.
Стральба кулявая
09:00 (03:00) Жанчыны, малакаліберны пісталет, 25 м, фінал - Вікторыя Чайка.
Стральба з лука
09:30 (03:30) Жанчыны, 1/8 фіналу - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Плаванне
10:30 (04:30) Мужчыны, 100 м батэрфляй, ½ фіналу - Яўген Цуркін.
Жанчыны, 200 м брас, фінал - Аліна Змушко.
Мужчыны, 200 м на спіне, фінал - Мікіта Цмыг.
Жанчыны, 100 м вольны стыль, фінал - Анастасія Шкурдай.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) Мужчыны, 69 кг, ¼ фіналу Мужчыны, 91 кг, ¼ фіналу - Аляксандр Радзівонаў, Уладзіслаў Смяглікаў.
Тэніс
12:00 (06:00) Мужчыны, адзіночны разрад, ½ фіналу - Ягор Герасімаў.
Змешаны разрад, ½ фіналу - Ягор Герасімаў, Арына Сабаленка.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Жанчыны, Лазер-Радыял, гонкі - Таццяна Драздоўская.
Стральба з лука
16:00 (10:00) Жанчыны, ¼, ½ фіналу, фінал - Карына Дзямінская, Карына Казлоўская, Ганна Марусава.
Конны спорт
17:30 (11:30) Трохбор'е, 1 дзень, выездка, 2 група - Аляксандр Зелянка, Аляксандр Фаміноў.
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Жанчыны, трайны скачок, кваліфікацыя - Віялета Скварцова.
Жанчыны, штурханне ядра, кваліфікацыя - Алёна Дубіцкая.
Плаванне
19:00 (13:00) Мужчыны, 50 м вольны стыль, заплывы - Яўген Цуркін, Арцём Мачэкін.
Жанчыны, 50 м вольны стыль, заплывы - Анастасія Карякоўская.
Жанчыны, камбінаваная эстафета 4х100 м, заплывы - каманда.
Мужчыны, камбінаваная эстафета 4х100 м, заплывы - каманда.

31 ліпеня, субота

Конны спорт
08:30 (02:30) Трохбор'е, 2 дзень, выездка - Аляксандр Зелянка, Аляксандр Фаміноў.
Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Жанчыны, 100 м з бар'ерамі, забегі - Эльвіра Герман.
Плаванне
10:30 (04:30) Мужчыны, 100 м батэрфляй, фінал - Яўген Цуркін.
Мужчыны, 50 м вольны стыль, ½ фіналу - Яўген Цуркін.
Жанчыны, 50 м вольны стыль, ½ фіналу - Анастасія Каракоўская.
Змяшаная камбінаваная эстафета 4х100 м, фінал - каманда
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) 63 кг, 1/8 фіналу - Дзмітрый Асанаў.
Цяжкая атлетыка
11:50 (05:50) 96 кг, група В - Яўген Ціханцоў.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Мужчыны, RS:X, фінал - Мікіта Цыркун.
Стральба кулявая
12:00 (06:00) Жанчыны, малакаліберная вінтоўка, 50 м, стральба з трох становішчаў - Марыя Мартынава.
Тэніс
11:00 (05:00) Мужчыны, адзіночны разрад, матч за 3 месца - Ягор Герасімаў.
Жанчыны, адзіночны разрад, фінал - Арына Сабаленка.
Змешаны разрад, матч за 3 месца - Ягор Герасімаў, Арына Сабаленка.
Скачкі на батуце
13.00 (07.00)
Мужчыны, кваліфікацыя, фінал - Іван Літвіновіч, Уладзіслаў Ганчароў.
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Мужчыны, кіданне дыска, фінал - Яўген Багуцкі.
Жанчыны, 100 м, ½ фіналу, фінал - Крысціна Ціманоўская.
Цяжкая атлетыка
19:50 (13:50) 96 кг, група А - Яўген Ціханцоў.

1 жніўня, нядзеля

Конны спорт
07:45 (01:45) Трохбор'е, 2 дзень, крос - Аляксандр Зелянка, Аляксандр Фаміноў.
Стральба кулявая
08:30 (02:30) Мужчыны, малакаліберная вінтоўка, 50 м, стральба з трох становішчаў - Юрый Шчарбацэвіч.
Лёгкая атлетыка
09:10 (03:10) Жанчыны, кіданне молата, кваліфікацыя - Ганна Малышчык, Анастасія Маслава.
Жанчыны, скачкі ў даўжыню, кваліфікацыя - Анастасія Мірончык-Іванова
Жанчыны, штурханне ядра, фінал - Алёна Дубіцкая.
Плаванне
10:30 (04:30) Мужчыны, 50 м вольны стыль, фінал - Яўген Цуркін, Арцём Мачэкін.
Жанчыны, 50 м вольны стыль, фінал - Анастасія Каракоўская.
Жанчыны, камбінаваная эстафета 4х100 м, фінал - каманда.
Мужчыны, камбінаваная эстафета 4х100 м, фінал - каманда.
Барацьба вольная жаночая
11:00 (05:00) 76 кг, 1/8, ¼ фіналу - Васіліса Марзалюк.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00)
Мужчыны, 69 кг, ½ фіналу - Аляксандр Радзівонаў.
75 кг, ¼ фіналу - Віталь Бандарэнка.
Парусны спорт
12:00 (06:00) Жанчыны, Лазер-Радыял, фінал - Таццяна Драздоўская.
Тэніс
12:00 (06:00) Мужчыны, адзіночны разрад, фінал - Ягор Герасімаў.
Змешаны разрад, фінал - Ягор Герасімаў, Арына Сабаленка.
Цяжкая атлетыка
13:50 (07:50) Жанчыны, 76 кг, група В - Дар'я Навумава.
Гімнастыка спартыўная
17:00 (11:00) Фіналы: жанчыны (апорны скачок, практыкаванні на брусах) - Ганна Траўкава.
Барацьба вольная жаночая
18:15 (12:15) 76 кг, ½ фіналу - Васіліса Марзалюк.
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Мужчыны, скачкі ў вышыню, фінал - Максім Недасекаў, Дзмітрый Набокаў.
Жанчыны, 100 м з бар'ерамі, ½ фіналу - Эльвіра Герман.
Жанчыны, трайны скачок, фінал - Віялета Скварцова.
Цяжкая атлетыка
19:50 (13:50) Жанчыны, 76 кг, група А - Дар'я Навумава.

2 жніўня, панядзелак

Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Мужчыны, кіданне молата, кваліфікацыя - Глеб Дудараў, Юрый Васільчанка, Іван Ціхан.
Жанчыны, 1500 м, забегі - Дар'я Барысевіч.
Жанчыны, 200 м, забегі - Крысціна Ціманоўская.
Жанчыны, 100 м з бар'ерамі, фінал - Эльвіра Герман.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Мужчыны, байдарка-адзіночка 1000 м, заезды - Алег Юрэня
Жанчыны, байдарка-двойка 500 м, заезды, ¼ фіналу - Марына Літвінчук, Вольга Худзенка
Барацьба вольная жаночая
11:00 (05:00) 76 кг, суцяшэнне - Васіліса Марзалюк.
Гімнастыка спартыўная
17:00 (11:00) Фіналы: жанчыны (вольныя практыкаванні) - Ганна Траўкава.
Конны спорт
17:00 (11:00) Трохбор'е, 3 дзень, пераадоленне перашкод, фінал - Аляксандр Зелянка, Аляксандр Фаміноў.
Барацьба вольная жаночая
18:15 (12:15) 76 кг, фіналы - Васіліса Марзалюк.
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Жанчыны, скачкі з шастом, кваліфікацыя - Ірына Жук.
Жанчыны, 200 м, ½ фіналу - Крысціна Ціманоўская.
Плаванне артыстычнае
19:30 (13:30) Жанчыны, дуэты, свабодная праграма, кваліфікацыя - Дар'я Кулагіна, Васіліна Хандошка.

3 жніўня, аўторак

Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Жанчыны, кіданне дзіды, кваліфікацыя - Таццяна Халадовіч.
Жанчыны, скачкі ў даўжыню, фінал - Анастасія Мірончык-Іванова.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Мужчыны, байдарка-адзіночка 1000 м, ½ фіналу, фінал - Алег Юрэня
Жанчыны, байдарка-двойка 500 м, заезды, ½ фіналу, фінал - Марына Літвінчук, Вольга Худзенка.
Бокс
11:00; 17:00 (05:00; 11:00) 63 кг, ¼, фіналу - Дзмітрый Асанаў.
91 кг, ½ фінал - Уладзіслаў Смяглікаў.
69 кг, фінал - Аляксандр Радзівонаў.
Барацьба грэка-рымская
11:00 (05:00) 87 кг, 1/8, ¼ фіналу - Кірыл Маскевіч.
Дзюдо
11:00 (05:00) Жанчыны, звыш 78 кг, папярэднія раўнды, ¼ фіналу - Марына Слуцкая.
Гімнастыка спартыўная
17:00 (11:00) Фіналы: жанчыны (практыкаванні на бервяне) - Ганна Траўкава.
Дзюдо
17:00 (11:00) Жанчыны, звыш 78 кг, суцяшэнне, ½ фіналу, фіналы - Марына Слуцкая.
Барацьба грэка-рымская
18:15 (12:15)
87 кг, ½ фіналу - Кірыл Маскевіч.
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Мужчыны, 110 м з бар'ерамі, забегі) - Віталь Парахонька.
Жанчыны, кіданне молата, фінал - Ганна Малышчык, Анастасія Маслава.
Жанчыны, 200 м, фінал - Крысціна Ціманоўская.
Плаванне артыстычнае
19:30 (13:30) Жанчыны, дуэты, тэхнічная праграма, кваліфікацыя - Дар'я Кулагіна, Васіліна Хандошка.

4 жніўня, серада

Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Мужчыны, дзесяцібор'е, 100 м, скачкі ў даўжыню, штурханне ядра - Віталь Жук.
Мужчыны, кіданне дзіды, кваліфікацыя - Аляксей Каткавец, Павел Мялешка.
Мужчыны, 110 м з бар'ерамі, паўфіналы - Віталь Парахонька.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Жанчыны, каноэ-адзіночка, 200 м, заезды, ¼ фіналу - Алена Наздрова.
Жанчыны, байдарка-адзіночка, 500 м, заезды, ¼ фіналу - Вольга Худзенка
Барацьба вольная
11:00 (05:00) 86 кг, 1/8, ¼ фіналу - Алі Шабанаў.
Барацьба вольная жаночая
11:00 (05:00) 57 кг, 1/8, ¼ фіналу - Ірына Курачкіна.
Барацьба грэка-рымская
11:00 (05:00) 87 кг, суцяшэнне - Кірыл Маскевіч.
Барацьба вольная
18:15 (12:15) 86 кг, ½ фіналу - Алі Шабанаў.
Барацьба вольная жаночая
18:15 (12:15) 57 кг, ½ фіналу - Ірына Курачкіна.
Барацьба грэка-рымская
18:15 (12:15) 87 кг, фіналы - Кірыл Маскевіч.
Лёгкая атлетыка
18:30 (12:30) Мужчыны, дзесяцібор'е, скачкі ў вышыню, 400 м - Віталь Жук.
Жанчыны, 1500 м ½ фіналу - Дар'я Барысевіч.
Мужчыны, кіданне молата, фінал - Глеб Дудараў, Юрый Васільчанка, Іван Ціхан.
Плаванне артыстычнае
19:30 (13:30) Жанчыны, дуэты, фінал - Дар'я Кулагіна, Васіліна Хандошка.

5 жніўня, чацвер

Лёгкая атлетыка
09:00 (03:00) Мужчыны, 110 м з бар'ерамі, фінал) - Віталь Парахонька.
Мужчыны, дзесяцібор'е, 110 м з бар'ерамі, кіданне дыска, скачкі з шастом - Віталь Жук.
Жанчыны, скачкі ў вышыню, кваліфікацыя - Карына Дзямідзік, Марыя Жодзік.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Жанчыны, байдарка-адзіночка, 500 м, ½ фіналу, фінал - Вольга Худзенка.
Жанчыны, каноэ-адзіночка, 200 м, ½ фіналу, фінал - Алена Наздрова.
Барацьба вольная
11:00 (05:00) 86 кг, суцяшэнне - Алі Шабанаў
74 кг, 1/8, ¼ фіналу - Магамедхабіб Кадымагамедаў.
125 кг, 1/8, ¼ фіналу - Дзяніс Храмянкоў.
Барацьба вольная жаночая
11:00 (05:00) 53 кг, 1/8, ¼ фіналу - Ванэса Каладзінская.
57 кг, суцяшэнне - Ірына Курачкіна.
Сучаснае пяцібор'е
13:00 (07:00) Мужчыны, фехтаванне - Ілля Палазкоў.
Жанчыны, фехтаванне - Вольга Сілкіна, Анастасія Пракапенка.
Бокс
14:00 (08:00) 75 кг, ½ фіналу - Віталь Бандарэнка.
Веласіпедны спорт - трэк
15:30 (09:30) Омнімум - Яўген Каралёк.
Барацьба вольная
18:15 (12:15) 86 кг, фіналы - Алі Шабанаў.
74 кг, ½ фіналу - Магамедхабіб Кадымагамедаў.
125 кг, ½ фіналу - Дзяніс Храмянкоў.
Барацьба вольная жаночая
18:15 (12:15) 53 кг, ½ фіналу - Ванэса Каладзінская.
57 кг, фіналы - Ірына Курачкіна.
Лёгкая атлетыка
16:30 (10:30) Жанчыны, 4х400 м, забегі - каманда.
Мужчыны, хада 20 км - Аляксандр Ляховіч.
Мужчыны, дзесяцібор'е, кіданне дзіды, 1500 м - Віталь Жук.
Жанчыны, скачкі з шастом, фінал - Ірына Жук.

6 жніўня, пятніца

Лёгкая атлетыка
05:30 (23:30) Мужчыны, хада 50 км - Дзмітрый Дзюбін.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Жанчыны, каноэ-двойка, 500 м заезды, ¼ фіналу - Дарына Пікулева, Надзея Макарчанка.
Жанчыны, байдарка-чацвёрка, 500 м, заезды - Марына Літвінчук, Вольга Худзенка, Маргарыта Махнева, Надзея Папок.
Мужчыны, байдарка-чацвёрка, 500 м, заезды - Мікіта Борыкаў, Уладзіслаў Літвінаў, Аляксей Місючэнка, Дзмітрый Натынчык.
Гімнастыка мастацкая
10:20 (04:20) Індывідуальная кваліфікацыя - Анастасія Салос, Аліна Гарноська.
Барацьба вольная
11:00 (05:00) 74 кг, суцяшэнне - Магамедхабіб Кадымагамедаў.
97 кг, 1/8, ¼ фіналу - Аляксандр Гуштын.
125 кг, суцяшэнне - Дзяніс Храмянкоў.
Барацьба вольная жаночая
11:00 (05:00) 53 кг, суцяшэнне - Ванэса Каладзінская.
Сучаснае пяцібор'е
14:30 (08:30) Жанчыны, фінал - Вольга Сілкіна, Анастасія Пракапенка.
Бокс
14:00 (08:00) 63 кг, ½ фіналу - Дзмітрый Асанаў.
91 кг, фінал - Уладзіслаў Смяглікаў.
Гімнастыка мастацкая
14:50 (08:50) Індывідуальная кваліфікацыя - Анастасія Салос, Аліна Гарноська.
Лёгкая атлетыка
16:30 (10:30) Жанчыны, хада 20 км - Ганна Церлюкевіч, Вікторыя Рашчупкіна, Анастасія Раровская.
Барацьба вольная
18:15 (12:15) 74 кг, фіналы - Магамедхабіб Кадымагамедаў.
97 кг, ½ фіналу - Аляксандр Гуштын.
125 кг, фіналы - Дзяніс Храмянкоў.
Барацьба вольная жаночая
18:15 (12:15) 53 кг, фіналы - Ванэса Каладзінская.
Лёгкая атлетыка
19:50 (13:50) Кіданне дзіды, фінал - Таццяна Халадовіч.
Жанчыны, 1500 м, фінал - Дар'я Барысевіч.

7 жніўня, субота

Лёгкая атлетыка
07:00 (01:00) Жанчыны, марафон - Вольга Мазуронак, Ніна Савіна.
Веславанне на байдарках і каноэ
09:30 (03:30) Жанчыны, каноэ-двойка, 500 м, ½ фіналу, фінал - Дарына Пікулева, Надзея Макарчанка.
Жанчыны, байдарка-чацвёрка, 500 м, ½ фіналу, фінал - Марына Літвінчук, Вольга Худзенка, Маргарыта Махнева, Надзея Папок.
Мужчыны, байдарка-чацвёрка, 500 м, ½ фіналу, фінал - Мікіта Борыкаў, Уладзіслаў Літвінаў, Аляксей Місючэнка, Дзмітрый Натынчык.
Гімнастыка мастацкая
10:00 (04:00) Групы кваліфікацыя - Анастасія Малаканава, Анастасія Рыбакова, Ганна Гайдукевіч, Арына Цыцыліна, Карына Ярмоленка.
Бокс
14:00 (08:00) 75 кг, фінал - Віталь Бандарэнка.
Сучаснае пяцібор'е
14:30 (08:30) Мужчыны, фінал - Ілля Палазкоў.
Гімнастыка мастацкая
15:20 (09:20) Індывідуальнае мнагабор'е - Анастасія Салос, Аліна Гарноська
Барацьба вольная
18:15 (12:15) 97 кг, фіналы - Аляксандр Гуштын
Лёгкая атлетыка
19:00 (13:00) Жанчыны, скачкі ў вышыню, фінал - Карына Дзямідзік, Марыя Жодзік.
Мужчыны, кіданне дзіды, фінал - Аляксей Каткавец, Павел Мялешка.
Жанчыны, 4х400 м, фінал - каманда.

8 жніўня, нядзеля

Гімнастыка мастацкая
11:00 (05:00) Групы, фінал - Анастасія Малаканава, Анастасія Рыбакова, Ганна Гайдукевіч, Арына Цыцыліна, Карына Ярмоленка.
Бокс
14:00 (08:00) 63 кг, фінал - Дзмітрый Асанаў.
Веласіпедны спорт - трэк
15:30 (09:30) Омніум - Таццяна Шаракова.
Закрыццё Алімпійскіх гульняў
20:00 (14:00)
Нагадаем, што розніца ў часе паміж Мінскам і Токіа складае + 6 гадзін.
Чытайце таксама:
Лукашэнка - алімпійцам: лозунг "Спорт па-за палітыкай" забыты даўно
Ціхан абраны капітанам алімпійскай зборнай Беларусі ў Токіа
Імператар Японіі наведае адкрыццё Алімпіяды ў Токіа
Стужка навiн
0
Спачатку новыяСпачатку старыя
loader
У эфіры
Заголовок открываемого материала
Міжнародны
InternationalEnglishАнглійскіMundoEspañolІспанскі
Еўропа
DeutschlandDeutschНямецкіFranceFrançaisФранцузскіΕλλάδαΕλληνικάГрэчаскіItaliaItalianoІтальянскіČeská republikaČeštinaЧэшскіPolskaPolskiПольскіСрбиjаСрпскиСербскіLatvijaLatviešuЛатышскіLietuvaLietuviųЛітоўскіMoldovaMoldoveneascăМалдаўскіБеларусьБеларускiБеларускі
Закаўказзе
ԱրմենիաՀայերենАрмянскіАҧсныАҧсышәалаАбхазскіХуссар ИрыстонИронауАсецінскіსაქართველოქართულიГрузінскіAzərbaycanАzərbaycancaАзербайджанскі
Бліжні Усход
Sputnik عربيArabicАрабскіTürkiyeTürkçeТурэцкіSputnik ایرانPersianФарсіSputnik افغانستانDariДары
Цэнтральная Азія
ҚазақстанҚазақ тіліКазахскіКыргызстанКыргызчаКіргізскіOʻzbekistonЎзбекчаУзбекскіТоҷикистонТоҷикӣТаджыкскі
Усходняя і Паўднёва-Усходняя Азія
Việt NamTiếng ViệtВ'етнамскі日本日本語Японскі俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Кітайскі俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Кітайскі
Паўднёвая Амерыка
BrasilPortuguêsПартугальскі