Мінскае "Дынама" завяршыла барацьбу за Кубак Гагарына

© ХК "Динамо Минск"Гульня паміж мінскім "Дынама" і СКА
Гульня паміж мінскім Дынама і СКА - Sputnik Беларусь, 1920, 09.03.2022
Падпісацца
Мінскія хакеісты прайгралі ўсе чатыры матчы з чатырох, прычым у апошнім з іх мелі ўсе шанцы перапыніць серыю перамог піцерскіх "армейцаў".
МІНСК, 9 сак - Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" прайграў чацвёрты матч піцерскаму СКА ў першым раундзе плей-оф Кубка Гагарына (3:4) і выбыў з барацьбы за галоўны трафей КХЛ, паведамляе Sputnik.
Першыя два перыяды завяршыліся нічыйным лікам (0:0, 1:1), а ў пачатку трэцяй 20-хвілінкі наперад выйшлі дынамаўцы.
Аднак пасля некалькі памылак і выдаленняў падапечныя Крэйга Вудкрофта страцілі перавагу: пецябруржцы закінулі тры шайбы запар і паставілі на гэтым кропку.
За СКА вызначыліся Андрэй Кузьменка, Мікіта Гусеў, Марат Гуснутдзінаў і Арцём Швец-Рагавы. За "Дынама" закідвалі выключна шведы - Мальтэ Стрэмваль (двойчы) і Адам Альмквіст. Прычым апошнюю сваю шайбу "зубры" забілі за 31 секунду да канца матча.
Нагадаем, папярэднія тры гульні ў супрацьстаянні "Дынама" - СКА завяршыліся з лікам 3:8, 1:3 і 2:3.

Моцныя супернікі

Па словах галоўнага трэнера армейцаў Рамана Ратэнберга, мінчане былі моцным сапернікам, і яго хакеістам прыйшлося сур'ёзна папрацаваць, каб перамагчы.
Нагадаем, паводле вынікаў рэгулярнага чэмпіянату хакеісты СКА занялі першае месца ў Заходняй канферэнцыі. Мінскае "Дынама" трапіла ў 1/8 фіналу з восьмага, апошняга, прахаднога месца ў "рэгулярцы".
У наступным раундзе СКА будзе гуляць з маскоўскім "Спартаком", а "Дынама" завяршае гульнявы ​​сезон і ідзе ў водпуск.
У другі раунд плей-оф ужо выйшлі ЦСКА і "Трактар".

Кубак Гагарына

Цікава, што "Дынама" пяць разоў выходзіла ў плэй-оф, але ні разу клубу не ўдалося прайсці далей за 1/8 фіналу.
Кубак Гагарына летась выйграў омскі "Авангард", у яго складзе былі трое беларусаў - Кірыл Гатавец, Андрэй Стась і Мікіта Камароў. У чэрвені трафей прывозілі ў Мінск і выстаўлялі на трох сталічных арэнах.