"Рэал" - пераможца Лігі чэмпіёнаў

© AP / Kirsty WigglesworthReal Madrid
Real Madrid - Sputnik Беларусь, 1920, 29.05.2022
Клуб з Мадрыда чатырнаццаты раз атрымаў трафей прэстыжнага еўрапейскага футбольнага турніру.
МІНСК, 29 мая - Sputnik. У фінале Лігі чэмпіёнаў на "Стад дэ Франс" сышліся іспанскі "Рэал" і брытанскі "Ліверпуль", усё вырашыў адзіны гол прадстаўніка мадрыдскага клуба, паведамляе карэспандэнт Sputnik.
Гульня, якую чакалі мільёны балельшчыкаў ва ўсім свеце пачалася са спазненнем на паўгадзіны. Прычына - не ўсе жадаючыя паспелі трапіць на стадыён. Гэта толькі дадавала напружання і гульцам, і заўзятарам.
З першых хвілін пачаўся хуткі футбол. У першай частцы ліверпульцы больш атакавалі, але сапернік час ад часу дзёрзка агрызаўся. Так у канцы першага тайма мяч пасля мітуслівай гульні адных і другіх трапіў у сетку варот англічан, але бакавы суддзя ўзняў сцяжок - па-за гульнёй. Сістэма VAR гэта пацвердзіла. На перапынак каманды сышлі без забітых галоў.
Ракавы для "Ліверпуля" момант адбыўся на 59-й хвіліне гульні. Вальвердэ прастрэліў уздоўж варот, дзе ў той момант апынуўся Вінісіўс - 0:1. Дарэчы, гэта быў першы ўдар мадрыдцаў у створ варот.
Вядома ж, такі ход падзей не задавальняў англічан. Але да канца матча яны так і не здолелі трапіць у вароты іспанцаў. Вынік - "Рэал" - 14-разовы пераможца Лігі чэмпіёнаў.