Шаранговіч закінуў пераможную шайбу ў матчы НХЛ

© AP / Matt SlocumБеларускі нападаючы "Нью-Джэрсі Дэвілз" Ягор Шаранговіч
Беларускі нападаючы Нью-Джэрсі Дэвілз Ягор Шаранговіч - Sputnik Беларусь, 1920, 22.12.2022
Беларускі форвард аформіў пераможны гол, правёў на лёдзе каля 10 хвілін і стаў трэцяй зоркай матча.
МІНСК, 22 сне – Sputnik. Адзін з нямногіх беларусаў, якія выступаюць у НХЛ, Ягор Шаранговіч закінуў пераможную шайбу за "Нью-Джэрсі" ў матчы супраць "Фларыды" (4:2).
За 10 хвілін да канца матча лік на табло і гульня на пляцоўцы была роўнай – 2:2. У адзін з момантаў Ягор вызваліўся ад сапернікаў, выехаў на ўдарную пазіцыю і стрэліў з самай сярэдзіны пляцоўкі. Шайба адскокам уляцела ў вароты. Чацвёртую шайбу ў вароты "Фларыды" закінуў Томаш Татар.
Беларускі форвард правёў на пляцоўцы 10 хвілін. За ўвесь матч Шаранговіч нанёс па варотах саперніка ўсяго адзін кідок, прайграў укідванне і зарабіў паказчык карыснасці "+2". Яго прызналі трэцяй зоркай сустрэчы. У гэтым сезоне ў нашага хакеіста 16 ачкоў (9 галоў і 7 асістаў) у 33 гульнях, 6 хвілін штрафу і ККД "-1".
"Д’яблы", за якіх выступае Ягор Шаранговіч, ідуць на трэцім месцы ў турнірнай табліцы Усходняй канферэнцыі НХЛ. У наступным матчы 24 снежня яго каманда сустрэнецца з лідарам Нацыянальнай хакейнай лігі "Бостан Бруінз".
Зараз у наймацнейшай хакейнай лізе свету выступаюць толькі два беларусы – Ягор Шаранговіч і Аляксей Протас. Апошні гуляе за "Вашынгтон Кэпіталз", дзе капітан – расіянін Аляксандр Авечкін.
Раней паведамлялася, што Авечкін стаў галоўнай зоркай мінулага тыдня. На рахунку расійскага хакеіста 800 шайб у НХЛ – яго апярэджваюць толькі Гордзі Хоу (801) і Уэйн Грэцкі (894).