Мінскае "Дынама" перамагло ў КХЛ пасля 8 пройгрышаў

© ХК "Амур"Матч "Амура" з мінскім "Дынама"
Матч Амура з мінскім Дынама - Sputnik Беларусь, 1920, 03.01.2023
Апошні раз "зубры" абыгрывалі сапернікаў у пачатку снежня, да гэтага моманту ў мінскіх дынамаўцаў была працяглая сумная серыя.
МІНСК, 3 сту – Sputnik. Хакеісты мінскага "Дынама" перапынілі серыю паражэнняў, калі перамаглі ў першым матчы 2023 года ў КХЛ хабараўскі "Амур" (4:1), паведамляе Sputnik.
Матч, які пачаўся ў 10:00 па мінскім часе (у 17:00 па мясцовым), стартаваў з закінутай шайбы Паўла Варфаламеева на 2-й хвіліне.
У другім перыядзе варатар мінчан Аляксей Коласаў некалькі разоў выратоўваў каманду ад стопрацэнтных шансаў хабараўчан, але ў трэцяй 20-хвілінцы не змог пакінуць вароты "сухімі": Якаў Рылаў закінуў з пятака.
Услед за ім закінуў легіянер "зуброў" Джон Гілмар, але яго гол адмянілі. Тым не менш, "Дынама" усё ж такі выйшла наперад дзякуючы голу Ніка Мерклі, які "зарадзіў" у самую дзевятку.
Лік 3:1 зрабіў Раман Гарбуноў, які своечасова згуляў на дабіванні і аформіў для сябе ўжо дзевятую шайбу ў сезоне.
За некалькі хвілін да сірэны трэнер "Амура" пайшоў ва-банк і выпусціў на пляцоўку шостага палявога іграка замест варатара. У гэты час Раян Спунер злавіў момант і адправіў шайбу ў пустыя вароты.
"Дынама-Мінск" працягвае займаць дзевяты радок у Заходняй канферэнцыі КХЛ з 45 ачкамі пасля 46 гульняў. Наступны матч мінчане правядуць таксама ў рамках далёкаўсходняга выезду: з уладзівастоцкім "Адмиралом" (5 студзеня) і новасібірскай "Сибирью" (7 студзеня).