Мінскае "Дынама" перапыніла серыю паражэнняў

© Photo : ХК "Динамо-Минск"Хакеісты мінскага "Дынама"
Хакеісты мінскага Дынама - Sputnik Беларусь, 1920, 26.10.2021
Далёкаўсходняя выязная серыя не вельмі ўдала склалася для "зуброў": яны прайгралі "Сибири" і "Амуру". У аўторак шэраг няўдач удалося перапынiць.
МІНСК, 26 кас – Sputnik. Хакеісты мінскага "Дынама" абгулялі ў гасцявым паядынку КХЛ "Адмирал" з Уладзівастока, паведамляе Sputnik.
"Дынама" ў аўторак завяршыла чарговую выязную серыю падчас рэгулярнага чэмпіянату КХЛ.
"Зубры" ўжо сустракаліся ў кастрычніку з "Адмиралом", але толькі на сваёй пляцоўцы. Тады перамога таксама засталася за мінчанамі.
Супрацьстаянне з "Адмиралом" пачалося актыўна: мінчане з ходу пайшлі ў атаку. Адкрыць лік удалося форварду гасцей Уладзіміру Алістраву (7-я хвіліна). Аднак нападаючы "маракоў" Арцём Манукян аднавіў раўнавагу сіл (11-я). А яго таварыш па камандзе Дынар Хамідулін скарыстаўся колькаснай перавагай і павялічыў адрыў - 2:1 (14-я).
Зраўняць лічбы на табло "зубрам" удалося толькі ў другім перыядзе. Вызначыўся Уладзіслаў Яроменка (29-я).
У пачатку трэцяй 20-хвілінцы Алістраў аформіў дубль - 3:2 (43-я). Да канца сустрэчы перавагу ўдалося ўтрымаць.
У аўторак "Дынама" адправіцца дадому і 31 кастрычніка прыме на "Мінск-Арэне" уфімскі "Салават Юлаев".
Цяпер у "зуброў" пасля 22 матчаў 30 балаў і трэцяе месца ў Заходняй канферэнцыі, на адзін бал наперадзе фінскі "Йокерыт", у лідзіруючага СКА з Санкт-Пецярбурга 33 ачкі.